ikona menu ikona menu

Košové markýzy

Košové markýzy nebo takzvané korbmarkýzy jsou nejstarším stínícím prvkem využívaný již za dob Římanů , kde prodejci chránili své zboží pod dřevěnou konstrukcí potaženou lněnou látkou. V dnešní době jsou konstrukce s extrudovaných hliníkových profilů a látky jsou acrylové s povrchovými úpravami proti dešti a vysokou odolností proti UV zářením. Košové markýzy se vyrábějí v různých tvarech a velikostí. Oblíbené jsou v restauračním a kavárenském prostředí kde potištěné potahy tvoří skvělou reklamu a image danému podniku. Obchody s prosklenou výlohou můžou při použití košové markýzy zároveň chránit v dešti své potencionální zákazníky při výběru vystaveného zboží.

MK1 MK2 MK3

Košová markýza je pevným typem markýzy. Nabízí vysokou variabilitu a mnoho způsobů využití i v případech, kdy navíjecí markýza kvůli svému tvarovému omezení nepřichází v úvahu. Lze však použít jejich vzájemnou kombinaci, např. korbmarkýza ve středu, navíjecí markýzy po krajích. Díky svému zaoblenému tvaru umožňuje moderní zastínění i pro historické budovy, jelikož obloukovité linie více korespondují se starší architekturou. Navíc při vhodně zvolené látce, např. v decentní přírodní barvě, dostanete nenápadný praktický doplněk, kterého navíjecí markýza nemůže dosáhnout.

111 113 120 300 310 330 341 352 601 700

Pokud nejste příznivcem jednoduchých tvarů a strohých konstrukcí, košová markýza neboli korbmarkýza může být řešením, které hledáte. Tak jako u navíjecí markýzy se používají kvalitní látky, které nabízí barevnou stálost a odolnost i při stálém venkovním použití. Materiál na korbmarkýzy je impregnovaný, tzn. nepropouštějící vodu, a antistatický - odpuzující prach.

Je samozřejmostí, že firma Monros na všechny markýzy zajistí nápis nebo jakýkoliv grafický znak (např. logo firmy) dle Vašeho přání. Potisk se provádí sítotiskem, digitálním tiskem nebo samolepící fólií. Ke každé cenové nabídce obsahující potisk obdržíte grafický návrh, ve kterém do fotografie objektu zakreslíme zvolenou korbmarkýzu s nápisem nebo logem v různých variantách - různá barva písma, velikost písma či umístění.

Momentálně je funkčnost a praktické využití korbmarkýz u nás považováno spíše za zastaralý módní trend a je rozhodně škoda, že architekti a návrháři zahrádek a příjemného posezení s tímto originálním typem markýz více nepracují.

km4 km4 km4 km4 km4 km4 km4 km4 km4 km4 km4