ikona menu ikona menu

Předokenní rolety

RaS Předokenní rolety je jedna z variant zastínění, která se hodí pro novostavby i rekonstrukce. Chrání nejen vaše soukromí, ale v létě brání přehřívání a v zimě zbytečným únikům tepla. V případě stažené předokenní rolety se jedná o dokonalé zatemnění místnosti, a dokonce i částečné odhlučnění. Navíc rolety obsahují bezpečnostní článkové pružiny, které drží lamely v rovině, a také brání násilnému zdvihnutí. Pečlivě si vybíráme dodavatele a stojíme si za jejich kvalitou materiálu a odolností proti všem povětrnostním vlivům.

Venkovní rolety jsou vynikajícím řešením pro venkovní stínění, které zahrnuje i prvky bezpečnosti. Jsou skvělou tepelnou i zvukovou izolací, která chrání před rušivým hlukem z okolí a únikem tepla v zimních měsících. Jednou z hlavních výhod venkovních rolet, včetně předokenních rolet, ve srovnání s jinými způsoby stínění je jejich bezpečnostní funkce. I v základním provedení představují rolety překážku, která často odradí nežádoucí návštěvu. I když zkušeného zloděje nemusí venkovní rolety zastavit, překonávání představuje pro něj takový hluk, že si to dvakrát rozmyslí.

Předokenní rolety lze ovládat manuálně (šnůrou s navíječem) nebo pohonem na vypínač případně dálkovým ovládáním. Rolety s pohonem na dálkové ovládání Vám můžeme také rozšířit na ovládání přes mobilní telefon, tablet nebo PC, tzv. chytrou domácnost systémem TAHOMA.


Dodatečná montáž

Dodatečná montáž

Předokenní roleta určená pro dodatečnou montáž do ostění. Skládá se z roletového pancíře, boxu a vodicích lišt.

Zobrazit realizace

Podomítková montáž

Podomítková montáž

Určena je pro montáž do novostaveb, při rekonstrukcích a zateplování. Skládá se z roletového pancíře, boxu a vodicích lišt.

Zobrazit realizace

Montáž do pergol

Montáž do pergol

Předokenní roleta určená pro dodatečnou montáž do pergol. Skládá se z roletového pancíře, boxu a vodicích lišt.

Zobrazit realizace


Typy lamel předokenních rolet

Lamela PA39

Patří k nejpopulárnějším profilům. O úspěchu této lamely hovoří skutečnost, že předokenní rolety z nich vyrobené, chrání okna v tisících domů na území celé Evropy. Lamely PA 39 jsou úspěšné kvůli jejich štíhlosti a malé výšce. Díky tomu se profily dokonale navíjejí a vejdou se do boxů malých rozměrů.

Mezní rozměry jsou 500–3400 mm na šířku, 700–4000 mm na výšku. Až do 6 m2. Váha pancíře 2,8 kg/m2.

39

Lamela PA39 je navržena tak, aby poskytovala vysokou úroveň ochrany a funkčnosti. Je vybavena speciálním profilováním, které jí dodává pevnost a stabilitu. Tento design umožňuje lamelám snadno se vzájemně spojovat a tvořit tak celistvou plochu předokenních rolet.
Důležitou vlastností lamely PA39 je její schopnost účinně stínit světlo a poskytovat vysokou míru soukromí. Díky svému provedení je lamela schopna blokovat pronikání slunečního záření, což umožňuje regulovat množství světla, které proniká do místnosti. Tímto způsobem lze dosáhnout příjemného prostředí a ochrany před přílišným zahříváním nebo oslněním.


Lamela PA43

Jsou určeny pro použití v okenních roletách, ve dveřních otvorech a v nevelkých vitrínách. Lomené jsou vyšší a hrubší než předchozí, ale zato stabilnější. Současně dobré průměry navíjení dovolují umístit tyto rolety v nevelkých skříňkách.

Mezní rozměry jsou 500–3400 mm na šířku, 700–4000 mm na výšku. Až do 9 m2. Váha pancíře 2,6 kg/m2.

43

Lamela PA43 má své specifické vlastnosti a design, které jsou optimalizovány pro efektivní venkovní stínění a ochranu. Její tvar a konstrukce jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky na odolnost vůči povětrnostním podmínkám, účinné stínění a snadnou manipulaci.
Stejně jako lamela PA39, i lamela PA43 nabízí vysokou míru soukromí. Je navržena tak, aby minimalizovala viditelnost zvenčí, což zajišťuje ochranu soukromí uvnitř místnosti. To je zvláště důležité ve veřejných nebo obytných prostorách, kde je žádoucí minimalizovat pohledy zvenčí.


Lamela PA52

Jsou určeny k použití pro předokenní rolety velkých šířek, pro dveřní otvory a vitríny. Solidní konstrukce zaručuje velkou tuhost profilů při zachování pěkného vzhledu. Speciální pozornost zasluhuje lamela PA 52 z důvodu dokonalých parametrů navíjení, což dovoluje použít skříňky nevelkých rozměrů. Vhodná do max. šíře 4600mm a plochy 8m2. Díky značné různorodosti profilů a díky bohaté barevné škále, je možné vyrobit předokenní rolety a navíjené brány splňujíc různorodé užitné a architektonické funkce.

52

Lamela PA52 je navržena s důrazem na efektivní stínění a ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy. Je vybavena speciálním profilem, který poskytuje pevnost, stabilitu a odolnost. Díky tomuto designu je lamela schopna snadno se propojovat s ostatními lamelami a vytvářet tak celistvou plochu rolet.
PA52 lamela je rovněž odolná vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Je navržena tak, aby vydržela vlivy větru, deště a slunečního záření, a poskytovala spolehlivou ochranu i při nepříznivém počasí. Tím zajišťuje trvanlivost a spolehlivý provoz rolet i při náročných podmínkách.


Lamela PA55

Lamela PA 55 je určena pro použití u okenních rolet, do dveřních otvorů a výkladních skříní. Solidní konstrukce zaručuje vysokou tuhost profilů, zachování elegantního a proporcionálního vzhledu. PA 55 je nabízen v provedení s perforací nebo bez ní, v širokém barevném rozsahu odpovídající paletě RAL. Profily se vyznačují velmi dobrou trvanlivostí odstínů a vysokou odolností proti otěru. Profil je odolný vůči působení atmosférických vlivů. Vhodná do max. šíře 4000mm a plochy 9,5m2. Hliníkové profily patří k ekologicky čistým výrobkům. Plody neobsahují freonové sloučeniny a barvy použité k výrobě neobsahují kadmium.

52

Lamela PA55 je vysoce kvalitní součástí rolet, která se využívá pro venkovní stínění a ochranu. Tato lamela je vyrobena z pevného a odolného materiálu, obvykle hliníku, který zajišťuje stabilitu a dlouhou životnost. Lamela PA55 je odolná vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Je navržena tak, aby odolávala vlivům větru, deště a slunečního záření, což zajišťuje spolehlivý provoz rolet i při náročných podmínkách. Díky tomu je lamela trvanlivá a přispívá k dlouhé životnosti celého systému rolet.